Jakie wybrać dobre łóżeczko dla dziecka? te pytanie zada sobie każdy rodzic, który zacznie urządzać pokój dla swojego maleństwa. A może Twoje dziecko dorasta i zastanawiasz się jakie kupić nowe łóżeczko, aby zapewnić mu wygodę i bezpieczeństwo?

To właśnie w łóżeczku na początku dziecko spędza większość swojego czasu, dlatego podczas wyboru nie powinniśmy się kierować tylko wyglądem, ale przede wszystkim jego funkcjonalnością i bezpieczeństwem dziecka. Jeżeli nie mamy za wiele miejsca w pomieszczeniu, wybierzmy takie łóżeczko, które będzie połączone z szufladkami. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca.

Idealne łóżeczko dla dziecka – dostawne

Od czasu porodu każdą minutę spędzamy z dzieckiem i chcemy być jak najbliżej z nim. Nawet podczas, kiedy śpi chcemy mieć je na oku. Możesz wybrać łóżeczko dostawne. Jest to wolnostojące łóżeczko, które dostawiamy do swojego łóżka. Takie łóżeczko sprawdzi się na samym początku, kiedy dziecko budzi się co parę godzin i trzeba je nakarmić. dzięki tej opcji możesz być jak najbliżej swojego maleństwa od pierwszych chwil jego życia.

Łóżeczko wielofunkcyjne

Zwróć uwagę przy wyborze na wielofunkcyjność danego łóżeczka. Niektóre z nich w późniejszych etapach możemy przekształcić na łóżko dla starszaka. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze, które musiałbyś wydać na nowe łóżeczko dla dziecka. Przekształcenie go zajmie Ci zaledwie kilka minut a będzie służyć dziecku przez kolejne kilka lat. Warto pomyśleć nad tym rozwiązaniem.

Łóżeczko wielofunkcyjne z szufladami

Jeżeli nasze wnętrze jest małe, nie możemy pozwolić sobie na zakup dodatkowych mebli dla dziecka. Kolejna naszą propozycją jest łóżeczko ze wbudowaną szufladą albo komodą. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zagospodarować dobrze swoją przestrzenią. Nie musimy z niczego rezygnować. Mamy wszystko pod ręką i nie musimy się martwić o przechowywanie rzeczy dla dziecka. Wszystkie poduszeczki i kocyki będą w jednym miejscu a przydatne rzeczy zawsze pod ręką w pobliskiej komodzie.

Łóżeczko powinno mieć kilka stopni regulacji. Pierwsze dla noworodka, czyli stopień najwyższy. Dziecko jest malutkie ma ograniczone ruchy i bezpieczne na typ etapie, a dla mamy jest to ułatwienie podczas schylania się do malucha. Dla nieco starszych dzieci to poziom drugi, a dla tych które już siadają, stoją, raczkują – stopień trzeci, czyli obniżenie do najniższego poziomu.

Przed zakupem sprawdź, czy łóżeczko posiada wszystkie certyfikaty i jest wyprodukowane z bezpiecznych materiałów. Łóżeczko nie będzie służyć tylko do spania. To własnie tutaj dziecko będzie próbować swoich sił w stawaniu trzymając się szczebelek. Będzie się bawić, skakać… Między innymi dlatego sprawdź, czy łóżeczko ma zaokrąglone krawędzie i podczas aktywnej zabawy nic nie stanie się dziecku. Przy okazji sprawdź również rozstawienie szczebelków, które nie powinno wynosić więcej niż 6 cm.

Wybór zarówno modeli jak i kolorów łóżeczek jest ogromny. Począwszy od tych tradycyjnych drewnianych, po najbardziej wymyślne i oryginalne w kształcie zamków, czy nawet aut z różnymi motywami. Jednak decyzja o zakupie musi być przemyślana.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz, te które spełni Twoje oczekiwania >>

Dodaj komentarz