Wyprawka dla noworodka to wbrew pozorom nie jest taki prosty temat. Jednym z problemów, które pojawiają się po drodze są ubranka dla noworodka. Często rodzice nie wiedzą jakie ubranka kupić. Przede wszystkim ile ich powinno być i w jakim rozmiarze.

Ubranka dla noworodka – wskazówki przed wyborem

Ubranka dla noworodka są podstawą każdej wyprawki. Przede wszystkim podczas zakupów powinniśmy wybrać takie, które są uszyte z naturalnych materiałów i pozwolą, aby skóra maleństwa oddychała. Równie ważne jest wykończenie ubranek, czyli trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby nic nie uciskało, czy podrażniają wrażliwych części ciała dziecka. Zrezygnuj z zakupu bluz z kapturem. Nie są one dobrym wyborem dla malucha, które będzie całymi dniami leżeć. Będzie mu po prostu niewygodnie, a kaptur będzie uciskał.

Pierwsze ubranka dla noworodka – jakie rozmiary wybrać?

Ile tych ubranek powinniśmy kupić na start? Przecież wszystkie są takie słodkie, kolorowe, że aż trudno się oprzeć przed zakupem kolejnej pary śpioszków. Do tych zakupów powinno się podejść jednak z rozsądkiem i przemyśleć zakupy i nie przesadzić. Dzieci bardzo szybko rosną i jak się potem okazuje ku naszemu zaskoczeniu większość zakupionych ubranek już po prostu nie pasuje. Proponujemy wybrać ubranka dla noworodka w rozmiarze 62. Jeżeli dziecko urodzi się mniejsze, wtedy zawsze można dokupić mniejsze ubranka te w rozmiarze 56 lub mniejszym.

Jakie ubranka dla noworodka kupić na sam początek?

Wybór pierwszych ubranek zależy w dużej mierze od pory roku, kiedy na świat przychodzi dziecko. W miesiącach letnich będzie to przewaga ubranek z krótkimi rękawami, natomiast w zimowych większość cieplejszych wersji.

BODY

Body to tak zwany must have. Bez względu, czy dziecko pojawi się latem, czy zimą, to musisz zaopatrzyć szafę dziecka w body. Jest to koszulka z długim bądź krótkim rękawkiem zapinana z dołu na zatrzaski. Na początek zdecydowanie wystarczy 5 sztuk. Jeżeli zdecydujesz się na zakup w zestawie, wtedy cena będzie znacznie mniejsza. Zobacz poniższe propozycje!

PAJACYKI

Pajacyki, czyli taki kombinezon. Może być zabudowany ze stopami albo z otwartymi nogawkami. Pajacyki są często wybierane, właśnie dlatego, że są praktyczne, nieskomplikowane w zakładaniu i wygodne dla dziecka. Możesz je również wykorzystać jako piżamkę. Wybierz taki, który rozpina się na całej długości, to ułatwi Ci przebieranie dziecka. Zobacz poniższe propozycje!

PÓŁŚPIOCHY

Tutaj zwróć uwagę no to, aby ściągacz w pasie był bezuciskowy. Pół-śpiochy mają ogrzewać nogi malucha, dlatego muszą być z dobrego materiału, aby dziecko czuło się w nich komfortowo.

CZAPKI

Czapka przyda się bez względu na porę roku. Musi zakrywać uszka dziecka i najlepiej, aby była wiązana, dzięki czemu nie będzie się zsuwać z główki.

Dodaj komentarz