Zabawka dla niemowlaka, dla dwulatka, czterolatka… Tak, zabawki to zdecydowanie nieodłączna część życia dla maluchów! Towarzyszą im już od najmłodszych lat. Jakie wybrać zabawki dla dziecka, aby zapewniły im mnóstwo frajdy a jednocześnie były dla nich bezpieczne?

Zabawki dla niemowląt

Na etapie niemowlęcym zabawki są bardzo ważne dla dziecka, ponieważ dzięki nim może poznawać świat. Powinniśmy wybierać takie, które pomogą mu się rozwijać. Może to być na przykład pluszowa zabawka z pozytywką. Po pociągnięciu sznureczka wydobywa się z zewnątrz spokojna, przyjazna muzyka. Taką zabawkę można przymocować do fotelika, wózka czy nawet łóżeczka. Są wykonane w delikatnych i bezpiecznych materiałów, dzięki czemu są idealne dla dziecka już od pierwszych dni życia. Kolejna propozycja to miś przytulanka z zawieszkami. Dziecko może już zacząć poznawać kształty poprzez dotyk.

Zabawki dla kilkuletniego dziecka

Najlepsze zabawki to zdecydowanie te ponadczasowe, czyli zwykłe drewniane klocki, z których zawsze można zrobić coś kreatywnego i nigdy się nie znudzą. Wszelkiego rodzaju zabawki manualne, które rozwijają kreatywność dziecka. Dalej bajki, ale nie tylko w tej tradycyjnej formie. Mogą być również te magnetyczne, z melodyjkami albo takie po których dziecko samo może pisać wszelkiego rodzaju pisakami. Na podium powinny znaleźć się również puzzle!

Dzieci potrafią się szybko znudzić, dlatego najlepiej co jakiś czas robić segregację. Sprawdzić, którymi zabawkami się dziecko bawi a które już dawno poszły w odstawkę. Dobrą metodą jest też chowanie części zabawek, które otrzymane z powrotem po jakimś czasie cieszą jeszcze bardziej.

Kuchnia dla dziecka

Wielofunkcyjna kuchnia to ciekawy sposób na spędzenie czasu dla maluchów. Przygotowując posiłki, mogą poczuć się jak dorośli, gotując na palnikach, które są podświetlane a po przekręcenia kurka wydaj dźwięki. Smażąc na grillu wydobywa się para, a wkładają nie które produkty do lodu zmienią swój kolor. Zabawka spełnia funkcję edukacyjną. Jest też rewelacyjnym pomysłem na przegonienie nudy, zwłaszcza podczas brzydkiej pogody.

Dodaj komentarz